Jarmo Saarela/Kari Rastas Suomen mestaruuteen Seniorien SM-kisoissa!

Seuramme sai taas uudet Suomen mestarit viime viikonloppuna Vantaalla pelatuissa YONEX Nuorten ja seniorien SM-kilpailuissa. Jarmo Saarela parinaan Kari Rastas voittivat MN-60 sarjan ja Suomen mestaruuden suoraan kahdessa erässä. Finaalissa kaatui pari Jari Mikkonen/Ilkka Salonen luvuin 21-17, 22-20. Paljon onnea mestareille!

Tämän lisäksi Jarmo Saarela sai hopeaa parinsa Paavo Kokkolan kanssa sarjassa MN-65. Paljon onnea Jarmolle tästäkin! Kova saavutus.

Seuraamme tuli toinenkin Suomen mestaruus, tällä kertaa luokasta SN-35, kun seuramme jäsen Anne Hintsala voitti sen parinsa Miikka Väisäsen kanssa. Molemmat edustavat kuopiolaista Savon Sulkaa. Paljon onnea Kuopioonkin päin! He kaatoivat helposti finaalissa vastustajansa parin Petter Kroneld/Paula Petäys.

Mainitsemisen arvoinen on myös Asta Pelkosen hopeamitali luokassa SN-65 parinsa Paavo Kokkolan kanssa. Hyvä Asta!

Kyllä saa taas olla Lahti-Sulkkiksesta ylpeä, kun meillä on näin paljon osaamista ja kokemusta sulkapallon ihmeellisessä maailmassa.