Mika Niemelle tuplakultaa BC Hanhensulan Kansallisista kisoista

Viikonloppuna pelattiin Espoon Matinkylässä BC Hanhensulan järjestämät 21. Kumpoo Kansalliset kilpailut. Seuran puheenjohtaja Mika Niemi pelasi voittoisasti B-luokassa sekä kaksin- että nelinpelissä. Mikan kaksinpelin finaalivastus Henri Palmunen luovutti finaalin, joten Mika sai luokan mestaruuden luovutusvoitolla. Nelinpelissä hänen parinaan pelasi Viljam Saris, ja he voittivat finaalin numeroin 21-17, 21-11 paria Jukka Lampinen/Janne Vuollet vastaan.

Seuramme jäsen, mutta LOB-82:sta edustava Blas Lusoc-Nyman oli niin ikään voitokas Espoossa. Hän voitti seurakaverinsa Lotta Lindströmin kanssa naisten nelinpelin A-luokan. He saivat niin ikään mestaruuden luovutusvoitolla, kun pari Emmi Heikkinen/Michaela Ramstedt vetäytyi finaalista.

Hienosti pelattu Mika ja Blas pitkän kilpailutauon jälkeen ja parhaimmat onnittelut!